10 denní dovolená v severním Portugalsku (část 1/7)

1. DEN – Historické město Porto, ubytování v Portu a doprava
LETECKY DO PORTA
My jsme letěli z Londýna s easyJet ( www.easyjet.com), pokud byste ale byli v Praze, tak můžete letěl s portugalskou leteckou společnosti TAP ( www.flytap.com). Cesta nám zabrala přibližně 2 hodiny a zpáteční letenky pro 2 osoby nás stály £220 (okolo 7040 Kč).

JAK SE RYCHLE A LEVNĚ DOSTAT Z LETIŠTĚ DO CENTRA MĚSTA
Letiště v Portu, Francisco Sa Carneiro Airport, je s centrem města dobře spojeno. Pro cestu vám doporučujeme metro. Lístky si koupíte na letišti z automatu (když jsme tam byli my, byl tam zástupce z turistického informačního centra v Portu a radil nám a ostatním jaký lístek si máme koupit... věřím, že tam zase bude, až tam budete vy).
Nasedli jsme na metro, linka E, a zamířili do centra, směr stanice Trindade. Tam jsme přestoupili na linku D a pak vystoupili na stanici Aliados. Náš hotel byl poblíž.
Více informací o metru v Portu najdete zde: www.metrodoporto.pt/en. Stáhněte si mapu metra v Portu zde (PDF soubor).

UBYTOVÁNÍ V PORTU
V Portu jsme měli pronajatý pokoj na 1 noc v hotelu Hotel Pao de Açúcar (adresa: Rua do Almada 262, 4050-032 Porto; web: www.residencialpaodeacucar.com). Hotel je v historickém centru a 2 minuty od stanice metra (stanice Aliados). Pokoj jsme zamluvili dopředu přes www.venere.com a získali tak výhodnou slevu. Pokoje jsou velmi pohodlné, kontinentální snídaně dobrá, v hotelu je internet. Za pokoj jsme zaplatili €60.

PROGRAM DNE
Do hotelu jsme dorazili pozdě, okolo 10 hodiny večerní. Jediné na co jsme tak mysleli byla pozdní večeře a večerní prohlídka centra. Od hotelu jsme sešli dolů do centra k řece Douro. Je tam plno kaváren a restaurací a krásně osvícený most Ponte Dom Luis. Na nábřeží jsme pak obdivovali "Ribeira" (nábřežní zdobené domy). Abychom pak nemuseli šplhat nahoru, vyjeli jsme k hotelu lanovkou Porto Funicular ( www.metrodoporto.pt/PageGen.aspx?WMCM_PaginaId=10035). V noci jsou z ní krásné výhledy na osvícené Porto.
Když jsme se vrátili na hotel bylo venku stále plno lidí, večeřeli, vychutnávali víno a tancovali. V Portu se opravdu "jede" do pozdních hodin :)

Užitečné linky:
Naše fotky ze severního Portugalska: galerie – klikněte zde

Užijte si vaši dovolenou v Portugalsku,

Jakub a EvaNezbytnosti pro vaši cestu - ubytování (hotely & hostely) a levné letenky


Mohlo by vás také zajímat

Rozkřič to! :)